W jaki sposób podchodzimy do projektowania oświetlenia przedszkoli oraz innych placówek oświaty?


Światło jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na rozwój dziecka. Poza regulacją cyklu dobowego, światło wpływa również na samopoczucie oraz poprawia zdolność koncentracji, a jego prawidłowe dostosowanie poprawia warunki kształcenia się.

Oświetlenie w przedszkolu projektujemy, tak aby zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do rozwijania się oraz komfortowego spędzania czasu w placówce. Dużą uwagę przykładamy do aspektów związanych z ochroną wzroku i komfortem widzenia, tj. ograniczenie olśnienia, brak migotania źródeł światła, odpowiednia barwa światła. Dobrane oświetlenie spełnia wymagania normy PN-EN:12464-1 2012, określające wymagane progi natężenia światła oraz pozostałe parametry wymagane podczas wyboru opraw oświetleniowych.

Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie:

  • pomaga podopiecznemu zredukować stres związany z nowym środowiskiem i chwilową separacją od rodziców,
  • pomaga prawidłowo rozgraniczać czas zabawy, nauki i aktywności od czasu przeznaczonego na odpoczynek,
  • pomaga przyswajać nowe informacje,
  • nie powoduje zmęczenia oczu,
  • wpływa korzystnie na koncentrację

O czym trzeba pamiętać podczas oświetlania przedszkola/żłobka?


Podczas zabawy, zajęć związanych z rysowaniem oraz innych aktywności wymagających dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej, należy zapewnić dzieciom odpowiedni poziom natężenia światła, aby mogły w bezpiecznych i komfortowych warunkach nabywać nowych doświadczeń i umiejętności.

Aby zapewnić podopiecznym warunki pobudzające do działania i sprawić by przebywanie w placówce nie było nużące, należy dostarczyć pomieszczeń jak najwięcej naturalnego światła dziennego, dlatego ważnym parametrem podczas projektowania oświetlenia jest barwa światła emitowanego przez oprawy. Chcąc uzyskać warunki, jakie gwarantuje światło słoneczne, należy zamiast źródeł „ciepłych” stosować lampy o neutralnej barwie światła, która jest bardziej zbliżona do tej dziennej.

Co oferujemy w zakresie usługi projektowania oświetlenia?

Podstawowym założeniem projektu oświetlenia jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia i dobór wysokiej jakości opraw, z wieloletnią gwarancją. W ofercie mamy oprawy wielu producentów, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do każdego pomieszczenia.


Zakończony projekt oświetlenia zawiera:

Dokumentację projektową
ze szczegółowymi wynikami

Zwymiarowane rozmieszczenie
dobranych opraw

Wizualizacje oświetlonych
pomieszczeń

Ofertę na zakup
opraw

Realizacje